فهرست محصولات صفحه اصلی
منوی اصلی
کتاب های لینوکس و یونیکس

مجموعه جامع از کتاب های Linux and Unix

تمایل به كسب مدارك بین المللی لینوكس، روز به روز در جامعه طرفداران اُپن سورس و این سیستم عامل محبوب افزایش می‌یابد. این مدارك را برحسب ارایه دهندگان آن‌ها می‌توان به دو دسته تقسیم نمود. دسته اول مداركی هستند كه توسط ارائه‌دهندگان لینوكس و با گرایش بیشتر به محصول اختصاصی خودشان ارایه می‌شود، مثل مدارك مربوط به شركت ردهت كه لینوكس RedHat و مدرك شركت ناول كه لینوكس SuSE را شامل می‌شود. دسته دوم، مداركی هستند كه توسط مؤسسات آموزشی مثل CompTIA و یا انجمن‌های مهم طرفدار این سیستم‌عامل مثل انستیتوی حرفه‌ای لینوكس‌كاران عرضه می‌شود.

مدرک +Linux:

این مدرك یكی از معتبرترین مدارك بین‌المللی در حوزه سیستم‌عامل لینوكس است. داوطلبانی كه موفق به كسب مدارك مذكور شوند، قادر خواهند بود این سیستم‌عامل را نصب و پیكربندی كرده، برای مقاصد مختلف آن را آماده نموده و اشكالات پیش آمده را رفع كنند. شركت كامپتیا حداقل شش‌ماه تجربه كاری مفید در محیط سیستم‌عامل لینوكس را پیش شرط اخذ این مدرك برای داوطلبان اعلام كرده است. یك فرد دارای مدرك +Linux به عنوان شخصی كه مفاهیم دنیای اُپن‌سورس را به طور كامل درك كرده و قادر است كلیه تنظیمات مربوط به لینوكس از جمله تنظیمات مدیریتی، اعطای مجوز استفاده به كاربران، نصب و پیكربندی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف و همچنین برقراری ارتباط با سایر كامپیوترها در محیط شبكه و مدیریت فایل‌ها و عملیات ذخیره‌سازی بر روی ادوات مربوطه را انجام دهد، شناخته می‌شود.

آزمون +Linux به خودی خود دارای هیچ پیش نیازی نیست اما باز هم شركت كامپتیا داشتن اطلاعاتی در حد مدارك +A یا +Network را به داوطلبان توصیه می‌كند. آزمون +Linux كه شامل 94سؤال با 90 دقیقه زمان پاسخ است در كل 900 امتیاز دارد كه داوطلب باید حداقل 655 امتیاز از آن را كسب كند.

مزایا:

شركت كامپتیا برای دارندگان مدرك +Linux، حرفه‌ای شدن برای كار در محیط لینوكس، ارتقاء سطح شغلی موجود یا ایجاد زمینه اشتغال بیشتر برای صاحب مدرك، بهترشدن مسیر كسب و كار و كمك به داوطلبان در انتخاب مسیر دانش‌اندوزی و همچنین ایجاد یك زمینه محكم برای تشویق دانشجویان به كسب مدارك سطوح بالاتر را از مزایای داشتن مدرك مذكور عنوان می‌كند.

مفاد آزمون +Linux:

در آزمون مربوط به مدرك +Linux، هفت موضوع اصلی مورد توجه قرار می‌گیرند كه هر كدام درصدی از آزمون را به خود اختصاص می‌دهند. به این شرح كه:

1- راهكارها‌ ‌و شیوه‌های استفاده از سیستم‌عامل لینوكس: 4 درصد
2- نصب لینوكس: 12 درصد
3- پیكربندی: 15درصد
4- مدیریت: 18درصد
5- نگهداری و پشتیبانی: 14درصد
6- رفع مشكلات: 18درصد
7- ارتباط با ادوات سخت‌افزاری: 19درصد

در بخش اول، داوطلبان با مزایای استفاده از این سیستم‌عامل و همچنین اصطلاحات دنیای لینوكس آشنا می‌شوند. در قسمت دوم، انواع روش‌های مربوط به دریافت فایل‌های نصب لینوكس و انجام عمل نصب چه از طریق CD قابل بوت سیستم‌عامل و چه از طریق پروتكل‌های شبكه‌ای مثل FTP ،HTTP ،SMB و NFS مورد بحث قرار می‌گیرد. در بخش سوم، نحوه تنظیم و پیكربندی ماجول‌های اصلی سیستم‌عامل برای استفاده از انواع سرویس‌های موجود مثل دسترسی راه‌دور، سرویس‌های اینترنت و شبكه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در فصل چهارم، نحوه تعامل مدیر سیستم با كاربران، گروه‌های كاربری و مقوله‌های امنیتی مربوط به آن شرح داده می‌شود. در قسمت پنجم، نحوه ایجاد فایل‌های پشتیبان از سیستم، مدیریت پردازش‌‌های در حال اجرا، تشخیص و خارج كردن پردازش‌های زاید با استفاده از ابزارهایی مثل فرمان Kill و مانیتورینگ عملكرد سیستم و سرویس‌های ارایه شده مورد بحث قرار می‌گیرد. در بخش ششم هم بیشتر مطالب مربوط به بخش قبل اما با گرایش به سمت نحوه برخورد با مشكلات و مواقع بحرانی سیستم در نظر گرفته شده است. در قسمت آخر هم موضوع ارتباط لینوكس با انواع ادوات سخت‌افزاری داخلی و خارجی مثل هارددیسك، مادربرد، حافظه، CPU و سایر تجهیزات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای اینکه ببینید این مجموعه حاوی چه کتاب هایی است این فایل را ببینید: کلیک کنید...

قيمت : ۵۵۰۰ تومان
تعداد : 1 DVD
 
محصولات مشابه

آموزش تنظیم ایمپلنتهای دندانی

این ویدئو آموزشی روش هایی برای تنظیم ایمپلنت های دندانی و تاج ساخت ، پلها ، و دندان مصنوعی را نشان میدهد.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

راهنمای سفر به هند

نویسندگان این مجموعه (Lonely Planet) از مکان های دیدنی هند بازدید میکنند و بصورت کامل درباره سفر به هند توضیح میدهد.
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

آموزش داشتن تغذیه سالم

داشتن یک رژیم متعادل با انواع و اقسام غذاها، بسیار مهم می باشد، چرا که این رژیم بر روی سلامتی بدن اثر مثبتی می گذارد.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

آموزش نصب انواع دزدگیر

آموزش نصب دزدگیر اماكن و دوربین مداربسته و... برای اولین بار در ایران همچنین آموزش سیستمهای نظارتی حفاظتی و ایمنی.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

آموزش خلبانی هواپیما جنگنده

نخبگان و مربیان برتر پرواز دور هم جمع شده و خلبانی هواپیماهای جنگنده و حملات هوا به زمین و هوا به هوا را آموزش میدهند.
قيمت : ۶۵۰۰ تومان
|
تعداد : 2 DVD
   

آموزش طراحی دست و پا انسان

در این مجموعه David Finch فرایند آموزشی قدم به قدم خود را برای طراحی دست و پا در حالات مختلف انسان عرضه میکند.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

جامع ترین دوره آموزشی IELTS

کاملترین دوره آموزشی IELTS (معتبرترین مدرک و آزمون های زبان انگلیسی). پرفروش ترین بسته آموزش زبان در دنیا...!
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

آموزش مطلب (Matlab)

کاربردی ترین نرم افزار برای استفاده دانشجویان آمار ، ریاضیات و مهندسی بصورت اورجینال نقره ای در بسته بندی شکیل.
قيمت : ۵۲۵۰ تومان
|
تعداد : 2 CD
   
محصولات برتر
جستجو
بازدید ها
امروز :
۲۸۷۰
دیروز :
۲۰۷۸
مجموع بازدید ها :
۸۸۲۲۹۵۲۴