فهرست محصولات صفحه اصلی
منوی اصلی
مستند زیدان پرتره قرن 21

بزرگترین فیلمی كه تا كنون درباره ستارگان فوتبال ساخته شده است. این عنوان نقدی است كه مجله Observer درباره فیلم « زیدان چهره قرن 21 » نوشته است.«زیدان؛ پرتره قرن 21» یك فیلم متفاوت در دنیای فیلم های ورزشی است.17دوربین 35 میلی متری در طول 92 دقیقه بازی رئال فقط بر روی زیدان متمركز شده اند. این دوربینها در نقاط مختلف ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تعبیه شده اند تا هیچ حركتی از قلم نیفتد.نكته جالب توجه فیلم، حضور داریوش خنجی فیلم بردار ایرانی الاصل ساكن پاریس است.

این مسابقه روز 23 آوریل 2005 برگزار شد. برخلاف مسابقات فوتبال كه تمركز اصلی دوربین ها روی توپ و موقعیت آن است، 17 دوربین كاملاً بر یك نفر متمركز شده اند. فیلم برخلاف نمونه های مشابه اش، به زندگی زیدان نمی پردازد.هم تیمی های او صحبت نمی كنند و تصاویر دوربین های خانگی از هشت سالگی زیزو هم در فیلم استفاده نمی شوند. به الجزایر و بیمارستان محل تولد زیزو هم سرك نمی كشند و همچنین به منزل پدر و مادرش در پاریس. هیچ متنی در بر روی تصاویر خوانده نمی شود و بیینده هیچ چیزی در باره زندگی زیدان نمی شنود و نمی بیند. فقط به نوع زندگی او در 90 دقیقه مسابقه فوتبال نظر می افكند و بس!

بزرگترین بازیكن دنیای فوتبال،‌ واقعی ترین چهره اش را در زمین نشان می دهد. در واقع،‌ او نمایش نمی دهد، او خود خودش است؛ كارگردانان باهوش این فیلم اند كه زین الدین زیدان واقعی را در زمین فوتبال به تماشاگرانشان نشان می دهند.

 «زیدان؛ پرتره قرن 21» از زبان زیزو:
بدون شك مسابقات زیاد دیگری بوده كه من بازی های بسیار بهتری انجام داده ام. اما الان كه فیلم را می بینم، این بازی را مطابق با خودم می بینم. اوائل بازی برای كارگردانان فیلم نگران بودم، چراكه در همان پنج دقیقه اول، كمی مصدوم شدم. اما بعد از چند دقیقه، كاملا فراموش كردم كه چند دوربین قرار است حركات من را ضبط كنند.

نكته جالب توجه فیلم، حضور داریوش خنجی فیلم بردار ایرانی الاصل ساكن پاریس است. او متولد 1955 در تهران و یك فیلم بردار صاحب نام در عرصه سینمای جهان است. خنجی با تجربه كار با كارگردانان بزرگی همچون دیوید فینچر و لوك بسون، با گروه مستقل گوردون و پارنو همكاری كرده و نتیجه، فیلم درخشان «زیدان؛ پرتره قرن 21» است. در كارنامه خنجی، می توان به فیلمهای EVITA , Panic Room , Se7en , The Interpreter , Lady From Shanghai اشاره كرد.
او در پروژه «زیدان؛ پرتره قرن 21» مدیر فیلم برداری بود كه در گروه او، فیلم برداران فیلم های اسكورسیزی، الیور استون و تعدادی از فیلم برداران حرفه ای مسابقات بیسبال، بسكتبال و فوتبال آمریكائی دیده می شوند.

خود خنجی درباره این فیلم می گوید:
از كار در این پروژه بسیار لذت بردم. خیلی ها از این كه من در فیلمی با بودجه بسیار كم مشاركت كردم، تعجب كردند. می گفتند تو در هالیوود،‌فیلم بردار شناخته شده ای هستی، آن وقت در یك فیلم مستقل با بودجه ناچیز وارد شده ای! اما انرژی ای كه من از این فیلم گرفتم بی نهایت بود. اساسا من در كار با كارگردان ها، انعطاف زیادی دارم و در این فیلم هم سعی كردم نیازهای كارگردانان را به خوبی برآورده كنم.

قيمت : ۵۲۵۰ تومان
تعداد : 2 CD
 
محصولات مشابه

مستند سیاره دایناسورها

در اینجا به زندگی برخی از دایناسورهای پرنده خواهد پرداخت و چین در مرکز کشف و زندگی این موجودات و تحقیقات قرار دارد.
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

مستند کارخانه Abraham Tanks

مستند کارخانه عظیم Abraham Tanks. در اینجا با نحوه ساخت و تولید و زحماتی که برای این کارخانه کشیده شده آشنا میشوید.
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

مستند نصف مرد نصف درخت

مردی که پس از عمل جراحی روی زانوهایش از دستان و پاهایش ریشه درخت می روید و تمامی جهانیان رو شگفت زده کرده!
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

مراسم افتتاحیه جام جهانی

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی (شروع مراسم قبل از بازی آفریقا و مکزیک) با کیفیت HD.
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

مستند 6 تایی ها

مستند 6 تایی ها همان نتیجه معروف بازی (استقلال 0 - پرسپولیس 6) داربی را به یاد ما می آورد! بازی فوق العاده جذاب!
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

ژورنال شهرسازی

شامل جدیدترین تصاویر معماری و طراحی داخلی ساختمان و فضای سبز، دکوراسیون، پلکان، نرده ها، فواره های روباز و...
قيمت : ۶۷۵۰ تومان
|
تعداد : 4 CD
   

مستند ماشین های عجیب

آیا امکانپذیر هست که ماشین های رؤیایی فیلمهایی چون I Robot, Batman و Minority Report به جهان واقعی راه پیدا کنن؟
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   

مستند مردان پرسپوليس (1)

در تمامی اتفاقات و حواشی و در هر برد و باختی دوربین های ما همراه تیم بود تا بهترین مستند ورزشی ایران ساخته شود.
قيمت : ۴۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 CD
   
محصولات برتر
جستجو
بازدید ها
امروز :
۵۴۳
دیروز :
۱۰۱۸
مجموع بازدید ها :
۸۸۰۷۰۱۶۷